Sudocrem Expert – na co pomaga? Zastosowanie

Sudocrem Expert posiada szerokie zastosowanie – świetnie sprawdzi się u niemowląt, starszych dzieci, jak i dorosłych. Przekonaj się sam, jak w wielu sytuacjach możesz z niego skorzystać.

Sudocrem Expert to uniwersalny krem o działaniu ochronnym1, kojącym oraz łagodzącym świąd2 i podrażnienia3. Może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Produkt znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz wspomaganiu leczenia problemów skórnych. Właściwości preparatu wynikają przede wszystkim z obecności tlenku cynku i lanoliny.

Skład kremu

Krem Sudocrem Expert posiada status wyrobu medycznego przeznaczonego do pielęgnacji skóry zarówno zdrowej jak i problematycznej. Formuła produktu zawiera kilkanaście składników, w tym:

 • tlenek cynku – substancja o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, działa ściągająco na skórę, zmniejszając utratę płynu tkankowego oraz wspomaga regenerację uszkodzeń skóry,2
 • lanolinę – działa nawilżająco i ochronnie na skórę, tworząc naturalną barierę ochronną.1

Preparat został przebadany, a jego działanie sprawdzone w warunkach klinicznych.

Właściwości produktu

Sudocrem Expert ceniony jest za liczne właściwości, m.in. takie jak:

 • łagodzenie podrażnień,3
 • zmniejszenie dyskomfortu3
 • przyspieszenie procesu regeneracji skóry (dzięki zawartości tlenku cynku)2
 • pomoc w utrzymaniu właściwego poziomu wilgotności skóry, poprzez tworzenie warstwy zabezpieczającej przed utratą wody (dzięki zawartości lanoliny).

Ten łagodzący3 i ochronny1 krem poza właściwościami leczniczymi, wykazuje także dodatkowe właściwości antybakteryjne3, dzięki zawartości tlenku cynku, przez co z powodzeniem co może być użytkowany w różnego rodzaju uszkodzeniach skórnych. Przeznaczony jest do stosowania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych z problemami skórnymi. Sudocrem Expert jest kremem może być stosowany przez osoby o delikatnej i skłonnej do podrażnień skórze. Warstwa kremu nałożona na skórę tworzy barierę ochronną, zabezpieczającą przed utratą wody oraz czynnikami podrażniającymi (dzięki zawartości lanoliny).1

Sudocrem Expert zalecany jest m.in. jako krem ochronny do pielęgnacji skóry niemowląt – produkt należy stosować w profilaktyce i wspomaganiu leczenia pieluszkowego odparzenia skóry oraz innych zapaleń i stanów chorobowych skóry. Krem pomaga łagodzić skórę, wspomagając leczenie i chroniąc ją przed dalszymi podrażnieniami.

Produkt znajduje zastosowanie także w przypadku profilaktyki, łagodzenia skutków i leczenia innych problemów skórnych, takich jak na przykład:

 • zapalenia skóry w przebiegu nietrzymania moczu,
 • zadrapania i otarcia naskórka,
 • podrażnienia po goleniu i depilacji,

Stosowanie kremu ochronnego o właściwościach ww. właściwościach zmniejsza dyskomfort oraz aktywnie łagodzi podrażnienia i świąd2, chroniąc skórę przed substancjami drażniącymi.

Prawidłowe stosowanie kremu

Sudocrem Expert powinien być stosowany na umytą i osuszoną skórę. Narażone miejsce należy równomiernie pokryć cienką warstwą kremu, a następnie wmasować produkt małymi okrężnymi ruchami do czasu, aż na powierzchni naskórka pozostanie jedynie przezroczysta warstwa. Regularne powtarzanie czynności wspomaga łagodzenie podrażnień i uszkodzeń oraz zapewnia odpowiednią profilaktykę. Warto wspomnieć również o tym, że produkt jest wydajny – nawet najmniejsze opakowanie kremu wystarcza na długie, codzienne stosowanie.

 Źródła:

 1. Kacelak-Rzepka A., et al. Skóra sucha jako problem dermatologiczny i kosmetyczny. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie 2008;54(3):54–57
 2. Adaszyńska-Skwirzyńska M. Tlenek cynku – właściwości i zastosowanie w dermatologii. Terapia 2019; 9: 94-98.
 3. Sudocrem Expert ma taki sam skład jak Sudocrem Antiseptic Healing Cream, dlatego wyniki mogą być ekstrapolowane; Goldman M, A real-world evidence study evaluating a treatment for nappy rash. British Journal of Nursing 2016; 25(8).

SUD-PL-00154-10-22

Udostępnij ten artykuł:

Zobacz również:

Nietrzymanie moczu u kobiet – przyczyny i leczenie

Nietrzymanie moczu u kobiet – przyczyny i leczenie

Otarcia między palcami u nóg – jak leczyć?

Otarcia między palcami u nóg – jak leczyć?

Pielęgnacja skóry u osoby leżącej – jak robić to prawidłowo?

Pielęgnacja skóry u osoby leżącej – jak robić to prawidłowo?

Odleżyny u starszej osoby – jak leczyć?

Odleżyny u starszej osoby – jak leczyć?

Czym jest pieluszkowe odparzenie skóry?

Czym jest pieluszkowe odparzenie skóry?

Rany i otarcia na piętach – jak wyleczyć?

Rany i otarcia na piętach – jak wyleczyć?

Uszkodzenia skóry po goleniu i depilacji

Uszkodzenia skóry po goleniu i depilacji