Uszkodzenia skóry po goleniu i depilacji

Golenie oraz depilacja często prowadzą do powstawania różnego rodzaju zaczerwienień i otarć, zwłaszcza jeśli skóra poddawana zabiegowi jest wrażliwa. Jak poradzić sobie z tego typu uszkodzeniami, jeśli już się pojawiły?

Skóra po goleniu

Uszkodzenia skóry po depilacji i goleniu w postaci otarć, swędzącej skóry czy zaczerwienień dotyczą przede wszystkim osób z cienką i wrażliwą skórą. Mikroskopijne stany zapalne prowadzą do powstawania bolących krost. Z kolei w wyniku reakcji alergicznej na kosmetyki i braku odpowiedniego nawilżenia skóry staje się szorstka i zaczerwieniona. Te uporczywe problemy wpływają negatywnie na wygląd skóry, powodując dodatkowo swędzenie i otarcia. Jak więc skutecznie uniknąć uszkodzeń skóry po goleniu?

Na co zwrócić uwagę podczas golenia czy depilacji

Podstawową kwestią jest sterylność jednorazowej maszynki. Mokra, pozostawiona w łazience maszynka stanowi idealne środowisko dla bakterii i grzybów.

Następną przyczyną problemów po goleniu może być sięganie po maszynkę w wannie. Zachowanie zasad higieny jest niezwykle istotne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest golenie pod prysznicem. Czysta skóra pod świeżym strumieniem wody to mniejsze ryzyko podrażnień po goleniu. Nie bez znaczenia jest także zachowanie zasad higieny w momencie, gdy niechcianego owłosienia pozbywamy się za pomocą depilatora. Dobre nawilżenie skóry i regularne peelingi ciała, w połączeniu z kremem przyspieszającym regenerację i w tym przypadku mogą pomóc nam uniknąć przykrych dolegliwości

Sudocrem Expert – dlaczego warto go stosować?

Sudocrem Expert to wyrób medyczny, który może być polecany nawet u osób z wrażliwą skórą. Dzięki zawartości tlenku cynku pomaga leczyć obtarcia skóry które powstały  podczas golenia czy depilacji. Tlenek cynku, zawarty w wyrobie medycznym, pomaga także przy regeneracji skóry, oraz ma właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne.1,2 Lanolina natomiast pozostawia skórę gładką, miękką i nawilżoną.3 Krem może być też stosowany na obrzeża ran.

Jak poprawnie stosować Sudocrem Expert?

Należy nałożyć niewielką ilość produktu na otartą skórę, a następnie dokładnie wmasować, aż do momentu całkowitego wchłonięcia. Nie powinno się nakładać zbyt grubej warstwy kremu ani pozostawiać białych plam na ciele. W przypadku ranki nakładamy krem na jej obrzeża.

Sudocrem Expert można kupić w aptekach, drogeriach, marketach, a także przez Internet. Produkt jest dostępny bez recepty w opakowaniach o różnych pojemnościach (60 g, 125 g, 250 g, 400 g). Krem może być stosowany codziennie aż do ustąpienia problemów skórnych. Nie ma konieczności robienia przerw, a długość stosowania uzależniona jest od indywidualnych potrzeb.

Źródła:

  1. Sadowska-Przytocka A., Czarnecka-Operacz M., Pieluszkowe zapalenie skóry i odparzenia skóry u dzieci, Forum Pediatrii praktycznej 2017;15:49-50
  2. Adaszyńska-Skwirzyńska M. Tlenek cynku – właściwości i zastosowanie w dermatologii. Terapia 2019; 9: 94-98
  3. Schroeder G., Kosmetyki – chemia dla ciała, 2011

SUD-PL-00384-07-23

Udostępnij ten artykuł:

Zobacz również:

Nietrzymanie moczu u kobiet – przyczyny i leczenie

Nietrzymanie moczu u kobiet – przyczyny i leczenie

Otarcia między palcami u nóg – jak leczyć?

Otarcia między palcami u nóg – jak leczyć?

Pielęgnacja skóry u osoby leżącej – jak robić to prawidłowo?

Pielęgnacja skóry u osoby leżącej – jak robić to prawidłowo?

Odleżyny u starszej osoby – jak leczyć?

Odleżyny u starszej osoby – jak leczyć?

Czym jest pieluszkowe odparzenie skóry?

Czym jest pieluszkowe odparzenie skóry?

Rany i otarcia na piętach – jak wyleczyć?

Rany i otarcia na piętach – jak wyleczyć?

Sudocrem Expert na rany – jak stosować, czy działa?

Sudocrem Expert na rany – jak stosować, czy działa?